• OLTRE

„VAJÍČKO“ DO ZÁHRADY - VYSOKÝ KOMFORT ZARUČENÝ

Aktualizováno: 15. čvc 2021

Záhradné kreslo v tvare vajíčka je obľúbeným doplnkom, s ktorým sa môžete stretnúť najmä na moderných, starostlivo upravených terasách i balkónoch. Prečo si milovníci vylihovania na slnku obľúbili tieto neobvyklé záhradné hojdačky? Odpoveď je jednoduchá: moderné závesné kreslá sú dokonalým spojením zaujímavého dizajnu, ktorý dodá každej terase nádych exkluzivity, a do najmenších detailov prepracovanej pohodlnej konštrukcie. Zoznámte sa bližšie s hojdačkami UOVO, BELLA a NICE a zistite, aký veľký je ich potenciál!


Záhradné „vajíčko“ z umelého ratanu - UOVO a BELLA


Hojdačky UOVO a BELLA si získajú srdce každého milovníka moderného dizajnu. Moderné kreslá nie sú len vkusnou dekoráciou, ale vnesú do vašej záhrady závan luxusu z tých najlepších letovísk. Pre tzv. záhradné „vajíčko“ UOVO je typická jeho plná konštrukcia, zatiaľ čo BELLU spoznáte podľa voľnejšieho, ažúrového výpletu. Oba modely si môžete kúpiť v troch farbených verziách - bielej, sivej a hnedej. Neobyčajné kreslá vyzerajú fenomenálne v každej z nich!

Hlboké závesné kreslá so širokým priestorom na sedenie vám poskytnú vynikajúce podmienky na odpočinok na čerstvom vzduchu. Vnútro hojdačiek je vyplnené mäkkým vankúšom, ktorý rozmazná vaše telo i myseľ. Pomalé pohojdávanie v záhradnom „vajíčku“ si zamilujú nielen dospelí, ktorí si chcú dopriať pár chvíľ ničím nerušeného odpočinku, ale aj deti, ktoré sa rady hrajú na dvore.

Pri menovaní výhod kresiel UOVO a BELLA by sme nemali zabúdať na ich kvalitu. So záhradným kreslom značky Oltre prinesiete do vašej záhrady pevný a odolný nábytok, ktorý vám bude v bezchybnom stave slúžiť mnoho rokov. Modely s logom Oltre sú vyrobené z umelého ratanu, teda syntetického materiálu s hrejivou, prírodnou povrchovou úpravou. Tento obľúbený materiál je odolný voči mechanickému poškodeniu a náhlym zmenám počasia. Voda, UV žiarenie, mráz a ani vysoká teplota nemajú žiaden negatívny vplyv na farbu a kondíciu vášho nábytku. Syntetické „prútie“ navyše nevyžaduje žiadnu osobitnú starostlivosť. Pri modeloch z umelého ratanu úplne stačí jednoducho utrieť špinavý povrch navlhčenou mäkkou handričkou. Hojdačky z umelého ratanu (bez vankúšov) môžu bez najmenších problémov prečkať zimu priamo na doskách vašej terasy pod ľahkým krytom. Mali by ste vedieť, že umelý ratan je šetrný k životnému prostrediu a po dlhoročnom používaní môže dostať šancu na nový život v procese recyklácie.


NICE - záhradné „vajíčko“ v prírodnom šate

Ďalšia priečka v našom zozname najzaujímavejších hojdačiek poteší každého obdivovateľa záhrad, ktorým kraľujú bujné a rozkošatené zelené rastliny. Predstavujeme vám záhradné „vajíčko“ NICE - závesné hojdacie kreslo vyrobené z exotického ratanu.

Záhradné kreslo zo série NICE je navrhnuté v koloniálnom štýle. Tento zaujímavý štýl, ktorý v posledných sezónach láme rekordy v obľúbenosti, je zmesou elegancie viktoriánskeho Anglicka a remeselného umenia starých afrických a ázijských kmeňov. Prírodný svetlý nábytok sa navyše dokonale hodí i do priestorov zariadených v boho, rustikálnom či škandinávskom štýle. Jemná pletená hojdačka vďačí za svoju neobvyklú ozdobnú formu predovšetkým materiálu, z ktorého je vyrobená - ratanu. Hojdačka NICE je vyrobená z ratanového prútia, ktoré pochádza z ratanových paliem pestovaných na udržateľných indonézskych plantážach. Každé kreslo je pletené ručne a remeselný kumšt je viditeľný v každom detaile.

Hojdačky NICE nádherne ladia s iným nábytkom a doplnkami z ratanu - elegantným stolíkom CANNES, lampášmi alebo kvetináčmi. Nezabúdajte však, že ratanový nábytok (podobne ako drevený alebo prútený nábytok) „sa nekamaráti“ s mrazom ani vodou. Z tohto dôvodu by ste ho mali po ukončení letnej sezóny presunúť na suché, chladné a dobre vetrané miesto. Po niekoľkomesačnom pobyte v pivnici alebo garáži by ste mali svoje milované kúsky naimpregnovať špeciálnym prípravkom, ktorý ich ochráni pred vlhkosťou a UV žiarením.


Montáž záhradného „vajíčka“


Každé závesné „vajíčko“ z ponuky Garden Space je možné zavesiť dvoma spôsobmi: priamo na hák pripevnený k streche (či konáru stromu) alebo na stabilný stojan. Ku každému modelu je pribalený stojan z ocele ošetrenej práškovou farbou a antikoróznym náterom. Konštrukcia je odolná a stabilná, vďaka čomu je nábytok naozaj bezpečný. Na malých terasách a balkónoch je vhodnejšie upustiť od širokého stojanu a uprednostniť montáž na hák.

Záhradné „vajíčko“ u vás doma

Zelená záhrada nie je jediným miestom, kde sa nájde priestor pre naše závesné „vajíčka“. Záhradné hojdačky dostupné v ponuke značiek Vimine a Oltre sú nesmierne populárne aj medzi milovníkmi dizajnu, ktorí do svojich domov hľadajú originálne kúsky. Dizajnové kreslo zavesené pod stropom dokáže zaujímavým spôsobom oživiť priestor obývačky, detskej izby či spálne. Nový nábytok bude vo vašom byte spĺňať hneď dve úlohy: využijete ho ako praktický doplnok a vkusná dekorácia.

Hľadáte lacné „vajíčko“ na vašu terasu? Navštívte náš outlet!


Závesné kreslo do záhrady nemusí hneď nutne znamenať veľké výdavky. Chcete si vytvoriť atraktívny a moderný priestor na oddych za málo peňazí? Potom by ste určite mali navštíviť náš online outlet! Sortiment nášho pomerne veľkého outletu tvorí vystavený záhradný nábytok a modely zo starších kolekcií. Výrobky nesú vo väčšine prípadov len mierne známky používania, ktoré však nemajú žiaden vplyv na ich kvalitu či vzhľad. Stav každého výrobku, ktorý nájdete v našom outletovom obchode, je starostlivo opísaný v jeho popise. V našom outlete si môžete kúpiť záhradné „vajíčka“, štýlové rohové pohovky, pergoly či plynové grily za mimoriadne výhodné ceny!


Napísala pre vás Zuzana


22 zobrazení0 komentář